Engelsiz Filmler Festivali’nin ödülleri sahiplerini buldu!

Bu yıl 7. kez gerçekleştirilen Engelsiz Filmler Festivali’nin ödülleri sahiplerini buldu. Önce İstanbul’daki, sonra Eskişehirde’ki izleyicileriyle buluşan festival son olarak Ankara’yı ziyaret etti. Sunuculuğunu sinema yazarı Melikşah Altuntaş’ın yaptığı Engelsiz Filmler Festivali ödül töreninde, ödül alan filmler açıklandı. İşte ödüller ve sahipleri:
En İyi Film Ödülü – Anons / Mahmut Fazıl Coşkun
En İyi Yönetmen Ödülü – Mahmut Fazıl Coşkun
En İyi Senaryo Ödülü – Sibel / Çağla Zencirci, Guillaume Giovanetti, Ramata Sy
Seyirci Özel Ödülü – Sibel / Çağla Zencirci, Guillaume Giovanetti
Ödül Töreni’ne Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Saad Bokhari, Hollanda Büyükelçisi Yardımcısı Erik Weststrate, Festival destekçileri, Festival sponsorları ve programda yer alan filmlerin konuklarının yanı sıra birçok davetli isim ile birlikte basın mensubu katıldı. Melikşah Altuntaş’ın Türkiye Sineması’nı eğlenceli bir şekilde anlatmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Festivale gönderdiği tebrik telgrafını okuyan Altuntaş, Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkürlerini iletti.

Engelsiz Filmler Festivali’nin Engelsiz Yarışma filmlerinin yanı sıra birçok engelsiz kategorisi bulunuyordu. Bu kategoriler arasında Ayrıksı Otu, Be-İn!, Bizim İçin, Bizsiz Asla!, Kim Demiş?, Rehber Köpekler seçkileri yer aldı. Engelsiz Filmler Festivali’nin Ankara ayağı bugün sona erecek!

Benzer Haberler